loader
Usuwanie pni

10 pięknych drzew do posadzenia na podwórku

10 pięknych drzew do posadzenia w ogrodzie

Drzewa są pięknym dodatkiem do podwórka. Odpowiednio dobrane mogą także sprawić, że powietrze będzie świeższe i czystsze, a dom bezpieczniejszy. Ponadto drzewa dające cień mogą pomóc obniżyć koszty chłodzenia. Jednak nie wszystkie drzewa nadają się na podwórko w Ontario.

W DreamWorks Tree Services staramy się udzielać najlepszych porad dotyczących sadzenia drzew. Mając ponad 11-letnie doświadczenie w świadczeniu usług sadzenia drzew w Ontario, możemy polecić różne opcje drzew idealne dla podwórek w tej prowincji. Zapoznaj się z listą szybko rosnących drzew przygotowaną przez naszych wykwalifikowanych arborystów, abyś mógł wybrać te najlepsze dla swojej posesji.

10 najlepszych drzew na podwórka w Ontario

Dąb biały

Drzewa dębu białego rosną w średnim tempie. Są majestatyczne, o mocnych gałęziach i doskonale nadają się do cienia. Rosną w każdych warunkach wilgotnościowych, co oznacza, że nie wymagają zbyt wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Jeśli chcesz mieć dąb biały na swoim podwórku, najlepiej kupić go jako małe drzewko z dobrego źródła. Zalecamy sadzenie go wiosną w wilgotnej, głębokiej glebie. Jest to estetyczna i trwała opcja dla Twojego podwórka.

Drzewo jaworowe

Jeśli szukasz szybko rosnącego drzewa cienistego, jawor jest doskonałym wyborem. Drzewa te są piękne, mają szeroki, zaokrąglony pokrój i zapewniają gęsty cień. Wiosną liście są orzeźwiająco zielone, a jesienią przebarwiają się na żółto. Niezależnie od tego, czy masz małe, czy duże podwórko, jest to doskonałe drzewo miejskie, ponieważ jest odporne na zanieczyszczenia i nie wyrywa ziemi z korzeniami.

Wiśnia czarna

Jeśli szukasz drzewa owocowego, wiśnia czarna jest doskonałym wyborem dla mieszkańców Ontario. Owoce tego drzewa mają lekko gorzkawo-słodki smak i są używane do wypieków. Osiąga wysokość około 50-100 stóp. Wymaga umiarkowanego sprzątania, ponieważ owoce mogą brudzić chodniki.

Hikora Shagbark

Shagbark to najszybciej rosnące drzewo hikorowe, występujące w południowym Ontario. Swoją nazwę zawdzięcza wyglądowi kory po osiągnięciu dojrzałości. Chociaż toleruje szeroki zakres temperatur, najlepiej rośnie w wilgotnym klimacie i na wilgotnych glebach. W odpowiednich warunkach może osiągnąć wysokość do 100 stóp i dożyć nawet 200 lat. Wytwarza słodkie, jadalne orzechy o długości około 3-5 cm, z twardą, cienką skorupą i grubą łupiną.

Klon cukrowy

Największy z klonów, jest częścią flagi kraju. Rośnie w średnim tempie i jest najlepszym źródłem cukru klonowego pod względem ilości produkowanego cukru. Nasi arboryści z Toronto polecają klony cukrowe do sadzenia drzew. Radzą sobie one w różnych warunkach, takich jak różne poziomy wody, rodzaje gleby i zanieczyszczenie środowiska, a ponadto są estetyczne i mają żywe kolory. Ponadto nie wymagają zbyt wielu zabiegów pielęgnacyjnych.

Drzewa tulipanowe

Tulipanowce rosną w szybkim tempie, osiągając dojrzałą wysokość i rozpiętość. Są zarówno drzewami cienistymi, jak i ozdobnymi. Wiosną mają kwiaty w kształcie tulipanów, a jesienią - złote lub żółte liście w kształcie gwiazd. W ciągu roku drzewa te mogą urosnąć o ponad 2-3 metry. Są idealnym wyborem do przydomowych ogródków, pod warunkiem, że poradzą sobie z wysokością.

Brzoza papierowa

Drzewa te rosną szybko i są znane z białej kory. Szybko robią wrażenie swoim wysokim, szczupłym wyglądem i zielonymi liśćmi, które jesienią przebarwiają się na złotożółty kolor. Wysokość drzewa dochodzi do 60 m, a szerokość do około 35 m. Korzenie brzozy zajmują zwykle górną warstwę gleby (25 cm) i rozrastają się szeroko i na boki. Brzoza papierowa jest doskonałym dodatkiem do przydomowego ogródka, ponieważ jej korona charakteryzuje się wysoką wilgotnością, dzięki czemu jest mniej łatwopalna.

Jabłoń

Jabłonie rosną w średnim tempie. Są żywe i piękne przez cały rok. Wiosną, w zależności od odmiany, mają kwiaty w odcieniach różu, bieli lub czerwieni. Pod koniec lata zaczynają się małe jabłuszka, które utrzymują się do zimy, nawet po opadnięciu z drzew żywych pomarańczowych i czerwonych liści. Aby w pełni rozwinąć swój potencjał, wymagają dobrze zdrenowanej gleby i pełnego słońca. Nasi arboryści zalecają dodanie warstwy ściółki nad nowo posadzonymi drzewami krabowymi, aby zatrzymać wilgoć i pomóc im się rozwijać.

Wierzba czarna

Jest szybko rosnącym drzewem cienioznośnym, które może zapewnić chłód na podwórku i w domu w gorące letnie miesiące. Ma wąskie liście i jest idealnym rozwiązaniem dla właścicieli nieruchomości w Toronto, którzy doświadczają sezonowych powodzi, ponieważ działa jako doskonały środek wiążący glebę. Wierzby czarne doskonale rosną na obszarach o wilgotnych glebach. Jest to idealny wybór roślinności w przypadku posiadania jeziora lub stawu na terenie swojej posesji. Ze względu na swój piękny wygląd jest uważana za drzewo ozdobne.

Sosna biała

Jeśli chodzi o sadzenie drzew na terenie posesji, sosna biała jest jednym z najpopularniejszych drzew w Toronto i innych regionach Ontario. Charakteryzuje się pięknym wyglądem i szybko rośnie. Może osiągać wysokość 50-80 stóp i szerokość około 40 stóp. Drzewo to doskonale nadaje się na przestronne podwórza, do parków i obiektów komercyjnych. Dobrze rośnie na wilgotnych, dobrze zdrenowanych glebach.

Oferujemy usługi sadzenia drzew dla obiektów komercyjnych i mieszkalnych

DreamWorks Tree Services to popularna nazwa, jeśli chodzi o sadzenie drzew w Toronto i GTA. Oferujemy kompleksowe usługi pielęgnacji drzew, w tym przycinanie i okrzesywanie, podkrzesywanie i usztywnianie oraz wiele innych. Używamy sprzętu najwyższej jakości i zapewniamy szybką obsługę zgodnie z potrzebami. Nasi wykwalifikowani arboryści w Toronto omówią Twoje wymagania i udzielą Ci odpowiednich wskazówek.

Aby uzyskać więcej informacji na temat naszych usług sadzenia drzew, zadzwoń do nas pod numer 647-924-2627 i porozmawiaj z jednym z naszych arborystów. Możesz także otrzymać bezpłatną wycenę, wypełniając nasz formularz kontaktowy online. Z przyjemnością zadbamy o to, aby Twoje drzewa były zdrowe i piękne.

Przeczytaj także:

  • Przygotowanie podwórka do sadzenia drzew
  • Jak prawidłowo rozmieścić i pielęgnować nowe drzewa?
  • Strategiczne sadzenie drzew może pomóc w zmniejszeniu zużycia energii