loader
Porady

Jak napełnić zbiornik HPA za pomocą sprężarki powietrza?

Możesz napełnić swój zbiornik HPA za pomocą sprężarki powietrza w domu lub na najbliższej stacji benzynowej. Zabranie zbiornika HPA na stację benzynową może spowodować dodatkowy czas i pieniądze, ale dzięki temu nie będziesz musiał przestrzegać żadnej procedury. Jeśli jednak masz sprężarkę powietrza i chcesz zrobić to sam, musisz dowiedzieć się, jak prawidłowo napełnić zbiornik HPA za pomocą sprężarki powietrza. Ponieważ zarówno zbiornik hpa, jak i sprężarka powietrza są ryzykownymi narzędziami i robienie czegokolwiek źle może spowodować poważny wypadek.

Posiadanie najlepszego kompresora powietrza jest korzystne zarówno dla zadań związanych z poprawą jakości domu, jak i dla zabawy na świeżym powietrzu. Produkuje powietrze dla zbiornika HPA do obsługi pistoletu paintballowego, który jest ekscytujący do gry. Jednak proces ten jest dość ryzykowny.

Dzisiaj omówimy prostą, ale nieskomplikowaną metodę napełniania zbiornika HPA za pomocą sprężarki powietrza. Pomimo tego, poznasz kilka skutecznych wskazówek, aby zakończyć proces napełniania bezpiecznie i z powodzeniem.

Streszczenie artykułu

 • Jak napełnić zbiornik HPA za pomocą sprężarki powietrza: Wskazówki
 • Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa przy napełnianiu zbiorników HPA za pomocą sprężarki powietrza
 • FAQs jak napełnić zbiornik HPA za pomocą kompresora powietrza
  • Słowa końcowe

Jak napełnić zbiornik HPA za pomocą sprężarki powietrza: Przewodniki

Wymagane narzędzia:

 • Sprężarka powietrza
 • Zbiornik HPA
 • Dysza
 • Wąż
 • Wyposażenie bezpieczeństwa

Sprawdzić zbiornik HPA

Przed przystąpieniem do pracy, upewnij się, że dokładnie sprawdziłeś zbiornik HPA (powietrza pod wysokim ciśnieniem). Jeśli jest jakakolwiek nieszczelność, napełnianie nie zostanie zakończone. Nieszczelny zbiornik spowoduje wyciek powietrza podczas procesu napełniania i może być przyczyną poważnego wypadku. Jeśli znajdziesz nieszczelność, wezwij specjalistę, aby ją naprawił, możesz też rozwiązać ten problem za pomocą narzędzi.

Spuść powietrze z butli

Zbiornik HPA nie powinien mieć powietrza podczas napełniania. Jeśli zbiornik wcześniej miał trochę powietrza, to uwolnij je w jednym kroku. Zabierz go do dobrze wentylowanego pomieszczenia i otwórz zawór spustowy powietrza. W ciągu kilku chwil usunie on całe istniejące powietrze. Wybór dobrze wentylowanego miejsca jest bardzo ważny. Jeśli istniejące powietrze powoduje problemy z oddychaniem, usunięcie go z wnętrza domu lub garażu może spowodować pewne kłopoty.

Podłączyć wąż do sprężarki powietrza

Po sprawdzeniu szczelności i wypuszczeniu powietrza można śmiało napełnić zbiornik HPA za pomocą sprężarki powietrza. W tym celu należy podłączyć obie dysze znajdujące się w zbiorniku i kompresorze powietrza. Upewnij się, że obie dysze są kompatybilne. W przeciwnym razie mogą wystąpić wycieki powietrza.

Teraz otwórz mniejszy zestaw zarówno ze zbiornika, jak i z kompresora powietrza, aby dołączyć wąż powietrza. Ponownie, upewnij się, że wąż powietrza pasuje idealnie do złącza zbiornika, a następnie mocno go zabezpiecz.

Uruchomienie sprężarki powietrza

Teraz nadszedł czas na włączenie sprężarki powietrza. Nie zapomnij o pełnym naładowaniu sprężarki powietrza, jeśli jest ona zasilana z akumulatora. Następnie podłączyć sprężarkę powietrza do źródła zasilania. Nie ma znaczenia, czy jest to bezprzewodowa czy przewodowa sprężarka powietrza; upewnij się, że prawidłowo podłączyłeś kabel, aby uniknąć jakichkolwiek problemów.

Włącz przycisk zasilania i rozpocznij napełnianie zbiornika za pomocą sprężarki powietrza. Napełnienie zbiornika nowym powietrzem zajmie krótką chwilę. Aby zapewnić prawidłowe napełnianie powietrzem, będziesz musiał utrzymywać odpowiednie PSI (funty na cal kwadratowy) dla powietrza. Jeśli maksymalne PSI nie odpowiada wymaganemu ciśnieniu dla zbiornika HPA, proces nie będzie działał.

Mierz PSI

Mierz PSI podczas procesu napełniania powietrzem, ponieważ jest ono niezbędne do napełnienia zbiornika HPA odpowiednią ilością powietrza. Sprawdzając PSI, będziesz wiedział, czy zbiornik jest pełen powietrza, czy trzeba go bardziej napełnić. Po prostu sprawdź przełącznik ciśnienia sprężarki powietrza, a znajdziesz odczyt PSI. Aby dowiedzieć się, jak zmierzyć PSI sprężarki powietrza, zajrzyj do sekcji FAQ.

Odłącz sprężarkę powietrza

Po stwierdzeniu, że zbiornik HPA jest pełny, wyłącz zasilanie lub wyłącz sprężarkę powietrza. Następnie wyjmij dyszę, aby odłączyć zbiornik od sprężarki powietrza.

Umieść zbiornik w bezpiecznym miejscu

Umieszczanie sprężarki powietrza na otwartej przestrzeni jest ryzykowne. Dlatego należy przechowywać zbiornik w bezpiecznym miejscu w domu lub w pobliżu miejsca realizacji projektu. Zarezerwuj zbiornik bezpiecznie do dalszego użytku.

Różne rodzaje zbiorników HPA

W porównaniu do CO2, zbiorniki HPA nie mają dużej gęstości, co czyni je odpowiednimi do przechowywania pod ekstremalnym ciśnieniem. Ogólnie rzecz biorąc, zbiornik HPA może utrzymać do 4500 PSI sprężonego powietrza, podczas gdy zbiorniki CO2 mogą utrzymać ciśnienie do 1800 PSI. Istnieją dwa rodzaje zbiorników HPA:

Zbiorniki HPA owinięte włóknem

Te zbiorniki HPA są zaprojektowane z włókna węglowego uformowanego w cylindry. Są one lekkie i pozwalają na przechowywanie ich w warunkach wysokiego ciśnienia. Ale to nie są bardzo trwałe, zwłaszcza przed trudnymi uderzeniami, i są kosztowne.

Aluminiowe zbiorniki HPA

W porównaniu do zbiorników HPA owiniętych włóknem, te zbiorniki są nieco cięższe. Ale zbiorniki aluminiowe HPA są dostępne w mniejszych rozmiarach, dzięki czemu są bardziej przenośne i idealne do lekkich zastosowań. Zbiorniki te nie wytrzymują wysokiego PSI i nie mogą przyjąć więcej niż 3000. Dostępne w tańszej cenie, zbiorniki aluminiowe HPA są trwałe i mogą trwać do piętnastu lat, jeśli są utrzymywane prawidłowo.

Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa przy napełnianiu zbiorników HPA za pomocą sprężarki powietrza

Niezależnie od tego, czy napełniasz zbiornik HPA w domu, czy na stacji benzynowej, należy pamiętać o następujących wskazówkach:

 • Zbiorniki HPA posiadają datę hydro, która wskazuje ostatni czas kontroli. Aby zapewnić lepszą konserwację, należy sprawdzać zbiornik raz na pięć lat.
 • Nie nakładaj oleju ani smaru na króćce zbiornika HPA. Podczas procesu napełniania wytwarza się ciepło, które może rozgrzać te smary i doprowadzić do pożaru.
 • Nie należy przechowywać zbiornika bezpośrednio pod słońcem, ani zostawiać go w rozgrzanym samochodzie. Jest to głównie zalecane dla wszystkich zbiorników paintballowych, ponieważ może to zwiększyć ciśnienie i uszkodzić zbiornik CO2. Chociaż zbiorniki HPA nie będą miały zbyt wysokiego ciśnienia, to nadmiar ciepła może uszkodzić uszczelki regulatorów.
 • Aby zabezpieczyć zbiornik przed wpływem środowiska, użyj pokrowca na zbiornik lub torby materiałowej.
 • Podczas procesu napełniania należy utrzymywać wolniejszą prędkość. Zbyt szybkie napełnianie zbiornika może spowodować utratę psi. Na przykład, może to skończyć się napełnianiem powietrzem przy 2500 psi, gdy zbiornik jest przy 3000 psi. Napełnianie zbiornika powietrza na stacji benzynowej uchroni Cię przed tym wahaniem, ponieważ operatorzy sklepu są ostrożni w tej kwestii. Ale jest to istotne, aby pamiętać, jeśli napełniasz zbiornik w domu.

FAQs jak napełnić zbiornik HPA za pomocą kompresora powietrza

Czy mogę napełnić zbiornik paintballowy za pomocą kompresora powietrza?

Pistolety paintballowe napędzane są sprężonym gazem, który musi być napełniony od 3000 do 4500 PSI, dlatego do napełnienia zbiornika paintballowego potrzebna jest wytrzymała sprężarka powietrza z akcesoriami. Sprężone powietrze zapewnia lepszą wydajność pistoletów paintballowych, a niektóre sklepy mogą prawidłowo napełnić zbiornik.

Jak zmierzyć PSI sprężarki powietrza?

Przed planowanym napełnieniem zbiornika sprężarką powietrza w domu, konieczne jest nauczenie się, jak mierzyć PSI z ciśnieniomierza. Nauczenie się tego procesu nie tylko zapewni prawidłowe działanie, ale także pomoże uniknąć awarii.

Ogólnie rzecz biorąc, kompresor powietrza zawiera dwa manometry. Jeden z nich znajduje się po lewej stronie, a drugi po prawej. Manometr po lewej stronie podaje informacje o ciśnieniu początkowym w zbiorniku.

Z kolei prawy wskazuje ciśnienie, które jest wytwarzane w celu napełnienia sprężonego powietrza. Z pomocą tych dwóch manometrów poznasz PSI sprężonego powietrza.

Czy można napełnić zbiornik HPA na stacji benzynowej?

Przenośny zbiornik HPA można napełnić na prawie wszystkich stacjach benzynowych, które posiadają pompy powietrzne. Jest to opłacalne, ale może wymagać pewnego transportu. Dlatego niektórzy wolą zainwestować w kompresor powietrza, aby cieszyć się napełnianiem bez wysiłku. Aby napełnić zbiorniki powietrza do paintballa, musisz znaleźć stacje napełniania paintballa.

Słowa końcowe

Kiedy już dowiesz się jak napełnić zbiornik hpa za pomocą kompresora powietrza, będzie to dla Ciebie proste. Cały proces nie jest skomplikowany i nie sprawi Ci kłopotów. Ale zachowanie procedury bezpieczeństwa jest zawsze zalecane, zwłaszcza podczas pracy na sprężarce powietrza.

Należy więc nosić sprzęt ochronny, sprawdzić szczelność zbiornika i wreszcie przechowywać go we właściwy sposób. Wreszcie, jesteś gotowy do użycia zbiornika HPA w swoim dalszym projekcie, czy jest to uruchamianie elektronarzędzi, młota, czy mycie ciśnieniowe.