loader
Porady

Jak napełnić zbiornik Co2 za pomocą sprężarki powietrza?

Zbiornik co2 można napełnić w domu przy użyciu sprężarki powietrza. Ale jeśli masz sprężarkę powietrza i planujesz zrobić to sam, musisz przestrzegać pewnych procedur. Nauczenie się, jak prawidłowo napełniać zbiornik co2 za pomocą sprężarki powietrza, jest kluczem, w którym bezpieczeństwo jest głównym problemem.

Posiadanie sprężarki powietrza oznacza, że możesz zająć się wieloma zadaniami, takimi jak napełnianie zbiornika Co2. Ale zbiornik Co2 nie jest zwykłym narzędziem do prac domowych, które można uzupełniać zgodnie z życzeniem. Podjęcie niewłaściwego kroku lub zrobienie czegoś niedbale może spowodować poważne szkody. Tak więc, stosowanie właściwych kroków jest kluczowe.

Streszczenie artykułu

 • Wskazówki dotyczące napełniania zbiornika co2 za pomocą sprężarki powietrza
  • Sprawdź jego integralność
  • Dowiedz się, jakie jest ciśnienie znamionowe PSI
  • Znajdź właściwe dopasowanie
  • Opróżnij zbiornik Co2
 • Kilka wskazówek dotyczących bezpieczeństwa przy napełnianiu zbiornika Co2 za pomocą sprężarki powietrza
  • Zbiorniki CO2 Vs. Zbiorniki azotu Vs. Zbiorniki sprężonego powietrza (HPA)
 • Najczęściej zadawane pytania dotyczące napełniania zbiornika Co2 za pomocą sprężarki powietrza
  • Prawidłowe napełnianie zbiornika Co2 za pomocą sprężarki powietrza

Wskazówki dotyczące napełniania zbiornika co2 za pomocą sprężarki powietrza

Sprężarka powietrza jest urządzeniem, które może być używane zarówno do napełniania i opróżniania zbiornika co2. Ludzie, którzy mają zbiornik co2 tylko wiedzą, jak bardzo irytuje ich noszenie zbiornika co2 do uzupełniania regularnie i wydawanie pieniędzy. Ale jeśli masz sprężarkę powietrza, wystarczy wykonać te łatwe i szybkie kroki, aby napełnić zbiornik co2 bez żadnych kosztów i kłopotów.

Sprzęt do napełniania zbiornika CO2:

 • Sprężarka powietrza
 • Zbiornik Co2
 • Montaż zbiornika
 • Stoper

Sprawdź jego integralność

Na każdym zbiorniku co2 powinna być umieszczona data odnosząca się do ostatniego testu hydrostatycznego. W większości przypadków, państwo autorytarne mówi, że należy testować zbiornik co2 co pięć lat. Ale jeśli zbiornik jest mniejszy, nie musi być testowany po raz pierwszy. Sprawdź datę na butli i sam ustal lub zapytaj kogoś doświadczonego czy musisz go testować czy nie.

Data wygląda na 08C18, gdzie dwie pierwsze litery oznaczają miesiąc, a dwie ostatnie rok. Środkowe litery odnoszą się do agencji, która zatwierdziła kontrolę. Jeśli znajdziesz datę spada poniżej 5 lat, to jesteś dozwolone do ponownego napełnienia go bez kontroli. W przeciwnym razie trzeba będzie najpierw przeprowadzić inspekcję, a następnie napełnić zbiornik Co2.

Dowiedz się, jakie jest ciśnienie znamionowe PSI

Przed napełnieniem zbiornika co2, upewnij się, że znasz jego wartość PSI. Wartość PSI można znaleźć w instrukcji obsługi produktu lub na zbiorniku. Poznanie wartości PSI pomoże Ci bezpiecznie napełnić zbiornik i zapobiec przepełnieniu. Zazwyczaj niedopełnienie zbiornika co2 jest bezpieczniejsze niż przepełnienie. Jeśli twój zbiornik jest całkowicie wolny od oleju i suchy, wtedy możesz go napełnić do jego możliwości. Ale jeśli nie masz pewności co do jego suchości i oleju, to dla bezpieczeństwa nie napełniaj go.

Znajdź właściwe dopasowanie

Gdy zbiornik Co2 jest już gotowy do ponownego napełnienia i znasz dokładne PSI, skup się na znalezieniu odpowiedniego dopasowania dla zbiornika. Weź wąż do sprężarki powietrza, który pasuje do zbiornika co2, dzięki czemu możesz mieć lepszą kontrolę podczas pracy. Teraz przymocuj obie złączki do zbiornika co2 i węża kompresora. Następnie przykręć drugi koniec szczelnie do zbiornika co2.

Niektóre sprężarki powietrza i zbiorniki co2 są wyposażone w różne złączki, aby zapobiec mieszaniu niewłaściwego gazu z pożądanym. Jeśli masz taki zbiornik, użyj adaptera, aby przymocować zbiornik co2 do zbiornika sprężarki powietrza.

Opróżnianie zbiornika co2

Na górze armatury znajduje się zawór upustowy, który należy odkręcić. Spowoduje to uwolnienie całego powietrza znajdującego się w zbiorniku. Nie zapomnij jednak zamknąć zaworu upustowego przed uruchomieniem sprężarki powietrza, aby ponownie napełnić zbiornik co2. Gdy zbiornik jest już całkowicie pusty, możesz go ponownie napełnić z większą precyzją.

 • Rozpocznij napełnianie zbiornika co2
 • Ten krok musi być zakończony w dwóch etapach.
 • Określenie wielkości i czasu:

Przed włączeniem zasilania sprężarki należy zmierzyć rozmiar zbiornika co2 i wymagany czas na jego ponowne napełnienie. Powodem jest to, że nie tylko zapewni Ci ilość wymaganego powietrza dla zbiornika, ale także zapobiegnie przepełnieniu i spowoduje uszkodzenie zbiornika co2.

Proces jest, aby dowiedzieć się rozmiar zbiornika i podwoić go. Rezultatem jest wymagany czas do ponownego napełnienia zbiornika. Innymi słowy, musisz uruchomić najlepszą sprężarkę powietrza na ten czas.

Na przykład, jeśli masz 30-ounce wielkości zbiornika co2, musisz uruchomić sprężarkę na 60 sekund. Aby dokładnie policzyć te sekundy, będziesz potrzebował stopera.

Włączanie sprężarki powietrza:

Teraz uruchom sprężarkę powietrza i uważnie obserwuj sekundy. Zapewnienie odpowiedniej dokładności poprzez precyzyjne monitorowanie czasu jest niezwykle istotne. Powodem jest to, że przepełnienie może być ryzykowne i może spowodować poważne szkody.

Zakończ pracę

Po napełnieniu zbiornika co2 sprężarką powietrza w odpowiednim czasie, nadszedł czas, aby go wyłączyć. Ale nie rób tego w pośpiechu, ponieważ będziesz musiał otworzyć zawór i zaoferować mu kilka sekund. W tym czasie, to będzie oczyścić linię i zapobiec gromadzeniu się. Po odczekaniu kilku sekund, można bezpiecznie odłączyć zbiornik co2 od sprężarki. Teraz masz ponownie napełniony zbiornik co2, nawet oszczędzając pieniądze przy minimalnym wysiłku. Tak więc jesteś gotowy do użycia zbiornika co2 do dalszego użytku.

Kilka wskazówek dotyczących bezpieczeństwa przy napełnianiu zbiornika Co2 za pomocą sprężarki powietrza

Zbiorniki Co2 i sprężarki powietrza nie są zwykłymi narzędziami domowymi lub zwykłymi pompami. Dlatego wymagają specjalnej opieki i procedur bezpieczeństwa, aby zapobiec jakimkolwiek problemom. Oto kilka kluczowych instrukcji bezpieczeństwa:

 • Powinieneś obsługiwać te narzędzia tylko wtedy, gdy jesteś całkowicie świadomy. Nie idź na operację, jeśli jesteś zmęczony i walczysz z wpływem.
 • Całkowicie skup się na procesie napełniania i ostrożnie obsługuj zarówno zbiornik co2, jak i sprężarkę powietrza.
 • Przed rozpoczęciem procesu sprawdź, czy w zbiorniku co2 nie ma żadnych wycieków, ponieważ może to być niebezpieczne.
 • Upewnij się, że usunąłeś wszystkie materiały łatwopalne, aby zapobiec pożarom lub eksplozjom.

Posiadanie sprężarki powietrza jest korzystne na wiele sposobów, a napełnianie zbiornika co2 jest kolejnym tego przykładem. Nie oznacza to jednak, że możesz napełniać go beztrosko. Podczas gdy profesjonaliści są świadomi procedur bezpieczeństwa bardzo dobrze, jako początkujący musisz pamiętać o nich bardziej. Jeśli chodzi o pracę ze zbiornikiem co2 i proces napełniania, błąd może spowodować eksplozję w zbiorniku. Nie tylko to, może to zranić zarówno Ciebie, jak i ludzi wokół Ciebie. Wykonaj więc wszystkie kroki ostrożnie, aby zapewnić bezpieczniejszą operację napełniania.

Zbiorniki CO2 Vs. Zbiorniki azotu Vs. Zbiorniki sprężonego powietrza (HPA)

Te trzy typy sprężarek są w większości dostępne i mają unikalne przeznaczenie. Ale mają one również pewne podobieństwa. Zapoznajmy się z podstawową wiedzą na temat tych trzech rodzajów konkurentów:

Zbiorniki CO2: można wypełnić ten zbiornik z dwóch opcji, w tym gazowego CO2 lub ciekłego CO2. Niezależnie od wybranej opcji, aby ponownie napełnić zbiornik co2, będzie on powrócić do postaci gazowej.

Zbiorniki azotu: ten zbiornik znacznie różni się od zbiornika co2 lub zbiornika HPA. Poza tym, ten zbiornik można napełnić tylko ciekłym azotem.

Zbiorniki na sprężone powietrze: Ten rodzaj zbiornika jest również znany jako zbiornik HPA (High-Pressure Air). Zbiornik na sprężone powietrze może być napełniany wyłącznie czystym tlenem. Istnieją dwa rodzaje zbiorników HPA, w tym zbiorniki z niefiltrowanym powietrzem i zbiorniki z wysoko filtrowanym powietrzem. Zbiorniki z przefiltrowanym powietrzem są powszechnie stosowane w sprzęcie do oddychania i zbiornikach SCUBA. Poza tym, jest to świetna alternatywa dla zbiorników CO2.

Najczęściej zadawane pytania Jak napełnić zbiornik Co2 za pomocą sprężarki powietrza?

Czy w paintballu lepiej używać sprężonego powietrza niż CO2?

Główną zaletą sprężonego powietrza jest jego stałość. Bardziej stałe ciśnienie zapewnia lepszą i bardziej stałą wydajność. Poza tym, sprężone powietrze nie ulega wpływowi temperatury w porównaniu do maskowania co2, dlatego nadaje się do pistoletu elektrycznego w zimne dni. Niektóre pola paintballowe pomagają napełnić się sprężonym powietrzem, aby uzyskać ładunek.

Gdzie można napełnić butle Co2?

Punkt napełniania butli co2 jest powszechnie dostępny. Możesz napełnić zbiornik Co2 w każdym lokalnym sklepie z artykułami spawalniczymi i lokalnych sklepach z domowym piwem. Poza tym, sklep, który napełnia gaśnice lub sprzedaje pistolety paintballowe, również napełnia butle Co2.

Czy mogę strzelać z pistoletu paintballowego bez CO2?

Do strzelania z pistoletu paintballowego potrzebne jest albo sprężone powietrze, albo CO2. Tak więc, niezależnie od tego, czy jest on obsługiwany elektropneumatycznie czy mechanicznie, będziesz potrzebował Co2 do strzelania z pistoletu paintballowego.

Prawidłowo napełniaj zbiornik Co2 za pomocą kompresora powietrza

Niezależnie od tego, czy chodzi o strzelanie z karabinu paintballowego, czy o inne komercyjne zastosowanie, zbiornik co2 jest zajętym klientem. Więc wymaga uzupełniania regularnie. Tak więc, posiadanie sprężarki powietrza i dowiedzieć się, jak uzupełnić zbiornik co2 za pomocą sprężarki powietrza może być ratunkiem.

Pozwoli to nie tylko zaoszczędzić czas i energię, przenosząc zbiornik co2 do punktu napełniania, ale także zaoszczędzić dodatkowe dolary. Ale operator potrzebuje pacjentów i pełnej koncentracji na procesie ze względów bezpieczeństwa. Wreszcie, jeśli trzeba użyć sprężarki powietrza pod wysokim ciśnieniem do napełniania kasety Co2