loader
Porady

Jak zrobić sprężarkę powietrza ze starej lodówki

Jeśli masz starą lodówkę, możesz sprawić, że będzie działać po raz kolejny, zamieniając ją w nową sprężarkę powietrza. Ten proces recyklingu będzie zarówno zaoszczędzić pieniądze i obsługiwać sprężarkę powietrza w projektach DIY za darmo. Ale musisz dowiedzieć się, jak zrobić sprężarkę powietrza ze starej lodówki prawidłowo i bezpiecznie.

Przekształcenie starej lodówki w sprężarkę powietrza może być zniechęcające, ponieważ układ mechaniczny lodówki jest skomplikowany. Poza tym, będziesz potrzebował wielu właściwych i kompatybilnych akcesoriów, aby zakończyć proces konwersji bezpiecznie i pomyślnie. Ale mimo to, jest to operacja warta zachodu, ponieważ za ułamek kosztów; będziesz cieszyć się nową sprężarkę z niepotrzebnych lodówek.

Podsumowanie artykułu

 • Wskazówki jak zrobić kompresor powietrza ze starej lodówki
  • Odessać cały czynnik chłodniczy
  • Posiekać rurę miedzianą
  • Oznaczyć przewód i zacisk
  • Podłącz przewód zasilający
  • Wygiąć przewód miedziany na pompie
  • Sprawdzić dźwięk silnika
  • Sprawdzić przewód miedziany
  • Przymocować inne akcesoria
  • Zabezpieczyć pompę
 • FAQs na Jak zrobić sprężarkę powietrza z starej lodówki
  • Bezpieczne wykonanie sprężarki powietrza z starej lodówki

Wskazówki, jak zrobić kompresor powietrza ze starej lodówki

Dzisiaj omówimy przydatny sposób na zrobienie sprężarki powietrza ze starej lodówki z przewodnikiem krok po kroku. Jest to prosty proces, więc każdy hobbysta może go zastosować i uzyskać pozytywny wynik.

Narzędzia, których będziesz potrzebować:

 • Lodówka 110 V
 • Nadający się do odzysku kompresor i zbiornik
 • Zawór bezpieczeństwa
 • Trochę długości 3/8 I.D.
 • Niektóre złączki
 • Wąż powietrzny
 • I miernik powietrza

Odessać cały czynnik chłodniczy

Istotne jest, aby usunąć wszystkie części prawidłowo z dawców lodówek. Można to zrobić za darmo w wielu sklepach. Podczas procesu demontażu należy sprawdzić, czy sprężarka pracuje, czy nie.

Przecinamy miedzianą rurkę

Po usunięciu całego gazu, wyciąć rurki miedziane za pomocą przecinaka do rur. Znajdziesz jeden przychodzący i jeden wychodzący zachowany moduł sprężarki. Upewnij się, że zostawiłeś odpowiednią długość miedzianej rurki. Poza tym, nie obracaj urządzenia w dół podczas cięcia.

Oznaczyć przewód i zacisk

Teraz prześledzić przewód od kabla zasilającego do okablowania łączy przez fatale podziału na kondensatorze. Użyj taśmy maskującej do oznaczenia terminala i drutu, aby utrzymać właściwą konfigurację.

Przygotuj notatkę drutu w tym miejscu, które będą prowadzone do innego zestawu zacisków na uszczelnionym module sprężarki. Oznaczyłeś ten zacisk i przewody również.

Podłączyć kabel zasilający

Odłączyć wszystkie przewody oprócz pompy i kondensatora i podłączyć pasujące przewody kabla zasilającego do kondensatora. Upewnić się, że zielony przewód uziemiający został podłączony do dolnej pompy sprężarki powietrza.

Wygiąć przewód miedziany na pompie

Teraz wygnij gładko i ostrożnie obie linie miedziane pionowo na pompie i upewnij się, że ich nie zginasz. Sprawić, aby pompa powietrza zjednoczyć bezpieczne tak może zapobiec ciągnąc przewody stracić podczas chodzenia od wstrząsów.

Sprawdź dźwięk silnika

Przesunąć pompę daleko od ściany lub sufitu i nie trzymać nic blisko 15 stóp od pompy. Teraz należy włączyć silnik i posłuchać jego dźwięku. Jeżeli silnik nie pracuje, należy go wyłączyć i ponownie sprawdzić podłączenie przewodu zasilającego. Może się to zdarzyć, jeśli miedziana rurka odprowadza olej. Nie martw się, po prostu zaznacz rozładowywacz jako linię zasilającą.

Sprawdź linię miedzianą

Jeśli nie znajdziesz żadnego wydmuchiwania oleju, a następnie umieść opuszkę palca na końcu linii miedzianej i możesz poczuć gładką próżnię. Mimo to, należy oznaczyć przewód miedziany jako przewód zasilający.

Zamocuj inne akcesoria

Teraz dołącz mniejszy wąż powietrzny do linii zasilającej i przymocuj go do złączki 1/4″ npt dołączonej do 4-kierunkowego "trójnika" z zaworem zwalniającym, 120 lbs lub większego miernika powietrza z trójnikiem z 10-galonowym zbiornikiem powietrza. Następnie przymocuj szybkozłączkę do jednej z nóg trójnika trójdrożnego. Pomoże on w zamocowaniu narzędzia pneumatycznego lub napompowaniu opony pojazdu.

Zabezpiecz pompę

Użyj mocnego wózka lub innych stabilnych ram, aby zabezpieczyć pompę, zachowując unikalne gumowe mocowania i stopień. Upewnij się, że zbiornik powietrza został zamontowany w pobliżu pompy. Teraz wyczyść obszar i zaizoluj zawór bezpieczeństwa, okablowanie, a także sprzęt powietrzny trasy do miernika i szybkiego zespołu przyłączeniowego. Wreszcie, twój nowy i najlepszy kompresor powietrza jest gotowy do dalszego użytku.

FAQs na temat Jak zrobić sprężarkę powietrza ze starej lodówki

Co mogę zrobić ze starą lodówką pomimo wykonania sprężarki powietrza?

Istnieje wiele możliwości wykorzystania starej lodówki. Możesz zamienić starą lodówkę w beczkę do domowego piwa lub prowizoryczną maszynę do lodu. Szczególnie podczas tworzenia domowych beczek piwa można je wykorzystać jako awaryjne rury hydrauliczne. Tak więc stara lodówka niesie ze sobą wiele możliwości, dzięki którym możesz zyskać przewagę.

Czy mogę zrobić kompresor powietrza używając powietrza z puszki?

Nie, powietrze w puszce nie ma wystarczającej mocy, aby napędzać tłok w sprężarce powietrza. Jest ono zazwyczaj używane do czyszczenia małych części i elektroniki, takich jak myszy i klawiatury. Tak więc, powietrze z puszki nie będzie dobrą alternatywą dla starej lodówki do napędzania sprężarki powietrza w celu napompowania opony.

Jaka jest korzyść z wykonania sprężarki powietrza ze starej lodówki?

Pomimo oszczędności dużej kwoty poprzez zakup nowego kompresora, ten operator konwersji oferuje wiele korzyści. Przerabianie starych lodówek na sprężarki jest procesem recyklingu, który jest dobry dla środowiska. Poza tym oferuje potężną sprężarkę powietrza, która może sprostać wielu zadaniom.

Bezpieczne wykonanie sprężarki powietrza ze starej lodówki

W całym przewodniku omówiliśmy, jak krok po kroku zrobić kompresor powietrza ze starej lodówki. Jest to bezpieczny i prosty proces, który w ciągu kilku chwil zaoferuje Ci nowy kompresor powietrza. Może to spowodować pewne gromadzenie pieniędzy niezbędne akcesoria, ale w końcu, proces ten będzie zaoszczędzić dużo.

Jeśli masz nieużywaną starą lodówkę, dlaczego nie dać jej szansy, aby przynieść te zalety sprężonego powietrza? Więc postępuj zgodnie z tymi prostymi krokami i ciesz się zadaniem poprawy domu za darmo.