loader
Porady

Schody do przechowywania: Zamień schody w szuflady

Przechowywanie pod schodami

Czy wiesz, że schody mogą być przekształcone w szuflady? Zdecydowanie jest to możliwe, aby niewykorzystaną, zmarnowaną przestrzeń pod schodami zamienić w przestrzeń magazynową. Schody magazynowe tworzą łatwo dostępną przestrzeń do przechowywania. Buty, czasopisma, książki i inne przedmioty są idealnej wielkości dla tych szuflad. Innowacyjne pomysły na schody magazynowe pojawiają się w całym internecie, ponieważ ten trend zyskuje popularność wśród właścicieli domów na całym świecie.

Schody, które podwajają się jako zestaw szuflad do przechowywania to najbardziej praktyczny i funkcjonalny sposób na ponowne wykorzystanie schodów. Pomysł na stworzenie systemu schodów i szuflad pochodzi od projektantów wnętrz jachtów i łodzi, którzy chcieli stworzyć innowacyjną przestrzeń do przechowywania, w której brakowało miejsca. Japońscy producenci szafek jako pierwsi wykorzystali przestrzeń pod schodami poprzez wynalezienie kaidan tansu, czyli schodkowych szafek do przechowywania. To właśnie ten wynalazek zainicjował projektantów wnętrz i stolarzy do tworzenia nowych i innowacyjnych schodów i klatek schodowych. Pierwsze szuflady schodowe przypisuje się australijskiej firmie Unicraft Joiney, która zaledwie kilka lat temu wymyśliła te niesamowite szuflady do przechowywania. Dzisiaj, stolarze i majsterkowicze na całym świecie powielają ich wersję schodów magazynowych.

Zaawansowany DIYer może instalować pod schodami składowy system. Instalować wyciąganą szufladę w schodach wymaga niektóre stolarską wiedzę i doświadczenie z instalować gąsienicami i ślizgowymi systemami. Podstawowe kroki zawierają determinować wymiary, budować kreślarzów, montować kreślarzów ślizgi i instalować kreślarz. Według Canadian Home Workshop, strony internetowej, która dostarcza instrukcji do budowy szuflad schodowych, "Najłatwiej jest zbudować te szuflady, jeśli schody mają otwarte podłużnice. Jeśli tak, to można przystąpić do budowy szuflad. Jeśli Państwa schody mają z przodu podłużnicy płaszczyzny pionowe, należy je najpierw usunąć. Kilka uderzeń od tyłu uwolni piony, jeśli były one przybite po stopniach. Jeśli piony zostały zamontowane jako pierwsze, usuń bieżniki przed przystąpieniem do montażu pionów. Zachowaj szczególną ostrożność przy usuwaniu pionów, abyś mógł je wykorzystać do wykonania frontów szuflad." Większość klatek schodowych jest strukturalnie w dobrym stanie, aby poradzić sobie z tą renowacją. Przestrzeń, w której instaluje się szufladę schodową jest pusta, a więc instalacja szuflady nie zagraża wytrzymałości schodów. Jeśli podejrzewasz, że Twoje schody mogą mieć jakiekolwiek uszkodzenia, takie jak zgnilizna lub uszkodzenia spowodowane przez termity, to zleć inspekcję schodów przed instalacją szuflad.