loader
Porady

Durgin and Crowell Enhance Pre-Coated Pine

Mamy wielkie szczęście budować domy w rejonie New Hampshire wypełnionym lokalnymi tartakami produkującymi podłogi, panele, a nawet drewno do domów szkieletowych. Tuż przy drodze około 10 mil od mojego biura znajduje się Durgin and Crowell, rodzinna, w pełni zintegrowana firma produkująca do 30 milionów stóp desek tarcicy Eastern White Pine każdego roku. Jednym z produktów oferowanych przez tę firmę jest Enhance™, czyli wstępnie powlekane panele z sosny białej wschodniej dostępne w kilku wykończeniach i profilach.

W ciągu ostatnich kilku lat używaliśmy wstępnie powlekanych produktów sosnowych Enhance™ firmy Durgin & Crowell w nowo budowanych przez nas domach. Zdjęcie powyżej to niestandardowy dom szkieletowy, w którym zastosowano drewno z jodły Douglasa i boazerię z V-fugą Enhance™ o naturalnym wykończeniu. Boazeria została użyta na sufitach i niektórych ścianach w domu i naprawdę pomogła wyeksponować szkielet drewniany.

Używaliśmy jej również w bardziej tradycyjnych domach jako akcenty na sufitach wewnątrz domu oraz na zadaszonych werandach i w pokojach trzy-sezonowych. Powyżej znajduje się niedawno wybudowany przez nas dom nad jeziorem z tradycyjnym szkieletem i kilkoma sufitami akcentującymi, w którym zastosowano panele V-Groove White Wash Finish Enhance™. Właściciel chciał coś nieco jaśniejszego niż naturalne wykończenie, a oni po prostu kochali to wykończenie, jak to pokazuje naturalne piękno sosny z jaśniejszym wykończeniem.

Po szlifowaniu deska przechodzi przez szybkobieżny nóż powietrzny, który usuwa cały pył z procesu szlifowania. Na koniec powłoka jest nakładana na wszystkie 4 strony za pomocą urządzenia do powlekania próżniowego o kontrolowanej temperaturze. Natychmiast powłoka jest utwardzana światłem ultrafioletowym (UV). Gdy drewno opuszcza urządzenie utwardzane promieniami UV, jest układane w stosy i pakowane do wysyłki.

Powłoka utwardzona promieniami UV jest bardzo odporna na zarysowania i skazy powstałe w wyniku transportu i ogólnej instalacji. Mieliśmy niesamowite szczęście, że mieliśmy bardzo mało odpadów i uszkodzonych produktów, co jest ogromną zaletą, gdy pracujemy nad napiętym budżetem projektu.

Motto firmy Durgin and Crowell brzmi: "Jesteśmy pasjonatami sosny". Jest to z pewnością widoczne przez jakość i wybór produktów Eastern White Pine, które produkują i sprzedają.

Wstępnie powlekane panele: Szybciej, mniej odpadów, lepsza jakość

Dlaczego więc używamy wstępnie powlekanej boazerii? Odpowiedź jest dość prosta i sprowadza się do szybkości instalacji, mniejszej ilości zmarnowanego materiału i ogólnie lepszej jakości dla naszych klientów.

  • Szybciej - Zainstalowaliśmy wiele z tych wstępnie powlekanych paneli sosnowych i jest to znacznie szybsze niż surowe drewno. Ponieważ drewno jest szlifowane na wszystkich powierzchniach, w tym na profilu pióro-wpust, a następnie natychmiast powlekane i utwardzane, pasuje ono do siebie znacznie lepiej niż surowy materiał pióro-wpust. Stwierdziliśmy, że materiał pozostaje bardziej prosty po pokryciu, co również przyspiesza instalację. Mniej odpadów - Za każdym razem, gdy zamawiamy Enhance™, jesteśmy zdumieni niewielką ilością odpadów na projekcie. Zazwyczaj, gdy zamawiamy surową, niepowlekaną boazerię sosnową, będziemy mieli około 10% odpadów z powodu krzywego, skręconego, zagniecionego i pomarszczonego materiału. Jednak w przypadku wstępnie powlekanego materiału rzadko otrzymujemy deski, które nie mogą być użyte. Czujemy, że jest to wynik materiału powlekanego i utwardzonego natychmiast po końcowym szlifowaniu.Lepsza jakość - wstępnie powlekane wykończenie, że Enhance ™ oferuje nie może być pobity nawet przez najlepszych wykończeniowców w dziedzinie. Płyty te pochodzą całkowicie wykończone, bez zjazdów, bez smug i niezwykle gładkie spójne wykończenie.Shorter Construction Schedule - Jednym z innych powodów, dla których lubimy używać wstępnie powlekanego materiału jest szybszy harmonogram budowy, że daje projekt. Z tradycyjnie stosowane powłoki w polu materiał będzie się szlifowane, czyszczone, wykończenie stosowane, szlifowane, i prawdopodobnie kilka warstw wykończenia stosowane. Zajmuje to sporo czasu i ogranicza dostęp do przestrzeni dla innych branż.

Efektywne kosztowo rozwiązanie

Wstępnie powlekana boazeria Enhance™ jest z pewnością produktem wysokiej klasy, jeśli chodzi o jego wydajność. Na pierwszy rzut oka można odnieść wrażenie, że cena jest również wyższa, jednak jeśli porównamy cenę tego produktu z zakupem niewykończonego drewna, następnie usunięciem odpadów, montażem, szlifowaniem i wykończeniem, można wysunąć argument, że materiał wstępnie powlekany jest w rzeczywistości tańszy.

Jest to również stosunkowo niewielki wzrost, aby przejść z malowanej suchej zabudowy do wstępnie powlekanej tarcicy. Możemy zainstalować wstępnie powlekany materiał na między $ 4 i $ 5 za stopę kwadratową. Malowane płyty gipsowo-kartonowe biegnie między $ 3 i $ 4 za stopę kwadratową zainstalowany. Ale prawdziwe oszczędności są w czasie, który na większych pracach może być dość obszerny i ostatecznie zaoszczędzić pieniądze na finansowanie.