loader
Porady

Jak ściąć drzewo w ogrodzie

Drzewo jest naszym absolutnym przyjacielem, nie da się temu zaprzeczyć. Ale czasami to drzewo jest przyczyną naszej straty. Ale czy wiesz jak? Omówimy bezpieczne sposoby, jak ściąć drzewo w ogrodzie.

Czasami, gdy drzewo obok domu staje się bardzo słabe, staje się zagrożeniem dla domu, ponieważ jest prawdopodobne, że w każdej chwili może się złamać. W takim przypadku wiele osób chce ściąć drzewo. Moim zdaniem lepiej jest je ściąć, jeśli nie ma innego sposobu.

Ale ścinanie drzew nigdy nie jest łatwym zadaniem. Jeśli spróbujesz przyciąć drzewo niewłaściwą techniką, istnieje większe prawdopodobieństwo, że doznasz obrażeń. Teraz pojawia się pytanie, jak ściąć drzewo w ogrodzie?

Jeśli wykonasz kilka prostych czynności, możesz z łatwością ściąć każde drzewo rosnące w ogrodzie. Postaram się teraz przedstawić te kroki w zarysie. A więc zaczynajmy.

Streszczenie artykułu

 • Krok po kroku Przewodnik po tym, jak wyciąć drzewo w ogrodzie
  • Etap 1: Dokładnie zbadaj teren
  • Krok 2: Użycie klinów ścinających
  • Krok 3: Wyznaczenie stref obalania
  • Krok 4: Rozpocząć wycinanie pierwszego rzazu
  • Step 5: Wykonać rowek na obalany przedmiot
  • Krok 6: Wykorzystanie kłody do różnych celów
 • Jak zadbać o bezpieczeństwo podczas wycinki drzew?
  • Przemyślenia końcowe

Wytyczne krok po kroku jak wyciąć drzewo w ogrodzie

Gdy przygotowujesz się do ścięcia dużego drzewa, Twoim pierwszym zadaniem będzie dokładne przyjrzenie się miejscu lub obszarowi, w którym będziesz ścinać drzewo. Należy upewnić się, że w pobliżu nie ma żadnej infrastruktury, zwierząt ani linii energetycznych w promieniu równym wysokości drzewa.

Krok 1: Dokładne sprawdzenie terenu

Zanim zaczniesz ścinać drzewo, poproś wszystkie osoby znajdujące się w pobliżu o odsunięcie się na bezpieczną odległość i upewnij się, że masz wszystkie narzędzia potrzebne do ścięcia drzewa. Możesz użyć piły słupowej, piły łańcuchowej. Tutaj nie potrzebujesz żadnej wiertarki.

Krok 2: Użyj klinów do ścinki

Nie chcesz przecież przytrzasnąć sobie piły podczas ścinania drzewa, prawda? Aby to zapewnić, możesz użyć dwóch plastikowych klinów do obalania. Zabezpieczą one piłę przed przyciśnięciem podczas wycinania otworów w drewnie lub drzewie. Można je znaleźć w każdym sklepie z elektronarzędziami.

Krok 3: Określ strefy spadania

Znalezienie dokładnej wysokości drzewa tylko za pomocą oczu jest bardzo trudnym zadaniem. Nie oznacza to jednak, że jest to niemożliwe. Istnieje metoda, która da Ci pewne pojęcie o strefach upadku.

W tym celu należy najpierw trzymać siekierę o długości dłoni prosto na wysokości klatki piersiowej. Zamknij jedno oko i odsuń się nieco do tyłu. Sprawdź, czy tym razem statyw znajduje się na górze siekiery i na dole narzędzia. Musisz się upewnić, że trójnóg jest tam, gdzie stoisz i odpowiednio zabezpieczyć teren.

Musisz również stworzyć dwie alternatywne trasy, aby poradzić sobie z nieprzewidzianymi zdarzeniami. Jeśli to zadanie jest dla Ciebie trudne lub nie jesteś całkowicie pewny siebie, możesz skorzystać z pomocy profesjonalistów.

Krok 4: Rozpocznij cięcie pierwszego nacięcia

W tym kroku należy użyć dobrego elektronarzędzia, aby rozpocząć cięcie. Nigdy nie można ciąć drzewa za pomocą dowolnego narzędzia. Do przycinania drzew należy używać elektronarzędzi. W tym przypadku najskuteczniejszym rozwiązaniem może być piła łańcuchowa. Dokończ cięcie piłą łańcuchową.

Ponieważ piła łańcuchowa jest narzędziem rzadko używanym, jej ostrze może być mniej ostre. W takim przypadku należy znaleźć wysokiej jakości ostrzałkę do piły łańcuchowej. Ostrzałka musi być duża w momencie rozpoczęcia pierwszego cięcia. Wykonaj rowek w miejscu, w którym chcesz przeciąć drzewo.

Etap 5: Wykonanie rowka do spadania

Warto zrobić rowek, aby drzewo mogło spaść zgodnie z planem. Dzięki temu drzewo będzie mogło bezpiecznie upaść, a Ty będziesz mógł szybciej wykonywać inne czynności. Zrób duży rowek i zacznij ciąć w przeciwnym kierunku. Gdy zaczniesz ciąć, drzewo zacznie spadać tam, gdzie chcesz, aby spadło zgodnie z planem. Możesz również przywiązać linę do wierzchołka drzewa, aby być bardziej ostrożnym.

Krok 6: Wykorzystanie pnia drzewa do różnych celów

Gdy drzewo zostanie ścięte, Twoim obowiązkiem jest wykorzystanie wszystkiego, co się w nim znajduje. Jest to szczególny sposób na uszanowanie natury. Gałęzie drzewa możesz wykorzystać do różnych celów, np. jako meble lub paliwo. Jeśli chcesz wykorzystać je na opał, musisz równomiernie podzielić gałęzie.

Jak zachować bezpieczeństwo podczas wycinki drzew?

Jak już wspomnieliśmy, ścinanie drzew nie jest łatwym zadaniem. Jeśli zostanie ono pocięte niewłaściwą techniką, istnieje możliwość poniesienia dużych strat. Ponieważ do przycinania drzew trzeba używać narzędzi elektrycznych, każdy błąd może spowodować obrażenia.

Należy upewnić się, że do cięcia drzewa używana jest odpowiednia piła łańcuchowa. Rozpocznij pracę Zastosuj niezbędne zabezpieczenia, aby zapewnić ochronę oczu i uszu. Należy również pamiętać o założeniu rękawic i szczelnego kapelusza.

Do noszenia szczelnego nakrycia głowy można użyć kasku drwala. Jest on w stanie zapewnić maksymalną ochronę przed wszelkimi obrażeniami spadającymi na głowę. Możesz również używać okularów ochronnych i nauszników, aby chronić oczy i uszy.

Uwagi końcowe

Drzewa są dla nas nieocenionym zasobem, który jest nie tylko symbolem piękna, ale także wiele nam dostarcza. Chociaż drzewa są naszymi najlepszymi przyjaciółmi, czasami musimy je ściąć dla różnych potrzeb.

Jednak wiele osób nie ma pojęcia, jak ściąć drzewo. Myśląc o was wszystkich, starałem się podkreślić kilka prostych kroków w tym artykule, które, jeśli przestrzegane, będzie można zrobić to bardzo łatwo.

Jeśli masz jakieś dalsze pytania związane z tym, możesz zostawić nam komentarz w polu komentarza. Na pewno postaramy się odpowiedzieć. Dziękuję wszystkim.