loader
Porady

Czy można wiercić otwory w ścianach mieszkań?

Choć mieszkasz w mieszkaniu do wynajęcia, możesz chcieć, aby było piękne i wszechstronne dla niektórych celów, które zachęcają do wiercenia otworów. Ale można wiercić dziury w ścianach mieszkania? Tak, to jest dozwolone dla Ciebie, czy będzie to spowodować kłopotliwą sytuację. Porąbmy możliwe wyniki.

Może nie mieszkasz w mieszkaniu na całe życie, może chcesz ozdobić ścianę wiszące lub zamontować elementy do dekoracji lub konieczności. Ale przed umieszczeniem wiertła w ścianie, należy zdawać sobie sprawę z możliwej sytuacji. W przypadku, gdy nie jest dozwolone, to będzie umieścić w niezręcznej sytuacji i może kosztować grosza do naprawy. Tak więc, nauczmy się tego najpierw!

Streszczenie artykułu

 • Jak wiercić otwory w ścianach mieszkania
 • Kilka powodów, aby wiercić dziury w ścianach mieszkania
 • Sposób na naprawę istniejących dziur w ścianach mieszkania
 • Rzeczy do zrobienia zamiast wiercenia dziur w ścianach mieszkania
 • FAQs on Czy można wiercić otwory w ścianach mieszkania?
  • Słowa końcowe

Jak wiercić dziury w ścianach mieszkania

Możesz stworzyć małą dziurę w ścianie mieszkania tylko wtedy, gdy naprawisz ją przed zmianą domu. W przeciwnym razie, trzeba zapłacić koszty naprawy, a nawet można stracić depozyty bezpieczeństwa. Jednak każdy czynsz jest inny, więc powinieneś dokładnie przeczytać umowę najmu zanim weźmiesz wiertarkę i wiertła do ręki.

W większości przypadków właściciel nie pozwoli na wiercenie dziur w swoim mieszkaniu, a lista zawiera również koszty naprawy w przypadku ewentualnych szkód, które wyrządzisz. Właściciel nie zgodzi się na uszkodzenie mieszkania, ale nie może też pobierać dodatkowych opłat niż rzeczywisty koszt naprawy.

Tak więc, jeśli wywiercisz dziury w mieszkaniu, będzie Cię to kosztowało zgodnie z umową, nawet jeśli wynajmujący wyda dużo więcej pieniędzy na wynajęcie wykonawcy. Wreszcie, byłoby lepiej, gdybyś porozmawiał ze swoim właścicielem przed wywierceniem dziury w mieszkaniu i odzyskał depozyt płacąc tylko rzeczywisty koszt naprawy.

Kilka powodów, aby wiercić dziury w ścianach mieszkań

Istnieje wiele powodów, aby wiercić otwory w ścianach mieszkania. Aby przekazać coś lub montaż czegokolwiek może być możliwe powody. Szczegóły omówione w poniższych punktach.

Aby powiesić ramki z obrazami

Wieszanie zdjęć, obrazów lub innych dekoracji jest najczęstszym powodem, który zachęca do wiercenia otworów w ścianie mieszkania. Jest to uzasadniony powód, ponieważ dekorowanie ściany poprzez wieszanie czegoś podkreśla osobowość i wystrój pokoju.

Typowym sposobem na powieszenie czegoś jest wbicie gwoździ w ścianę mieszkania, co skutkuje wywierceniem otworu w ścianie. Nie jest jednak konieczne wbijanie gwoździ w ścianę w celu powieszenia czegoś, zwłaszcza w przypadku lekkich rzeczy. Jeśli obraz nie jest duży lub rama nie jest ciężka, można użyć kleju do mocowania, jak paski poleceń, aby zakończyć pracę bez wiercenia przez ścianę mieszkania.

Te kleje są bardzo skuteczne i można nawet powiesić tablicę 2×3 stóp. Przy zakupie pasków poleceń, upewnij się, że wybierasz odpowiedni rozmiar dla określonego celu, ponieważ różnią się one biorąc pod uwagę wagę obrazu.

Aby zamontować telewizor

Obecnie montowanie telewizora wysokiej rozdzielczości na ścianie stało się trendem, a także zwiększa wystrój salonu. Inni korzyści są że ja save oba żywego pokój przestrzeń i ekstra pieniądze które mogą potrzebujący wydawać na TV stojaku. Ale problem jest, TV są zbyt ciężcy dla fastener kleju i ty potrzebujesz wiercić dziury w apartamencie ścianie montować one bezpiecznie.

Najbardziej skutecznym sposobem jest wiercenie w stadninie w ścianie i wstawić zestaw montażowy, który wymaga minimum czterech otworów do wiercenia przez. W ten sposób, można prawidłowo zamontować telewizor na ścianie przestrzeni życiowej bezpiecznie. Ale jeżeli ty dzierżawiłeś dom, upewniał się że ty dostawałeś pisemną zgodę od właściciela ziemi przed tworzyć dziury w apartamencie ścianach.

Dla nowych zasłon okiennych / rolet

Wiele mieszkań posiada podstawowe rolety okienne dostarczone przez właściciela. Choć oferuje mieszkańcom wymaganą prywatność, nie jest to oszczędność miejsca. Tak więc, niektórzy najemcy chcą przekazać nowe żaluzje, które zachęcają ich do wiercenia przez suchej zabudowy ściany mieszkania.

Choć będzie to z pewnością spruce up pokoje i zapewnić dodatkową prywatność, to nadal wymaga wiercenia otworów do wykończenia okna, które jest również dość trudne. Jest to trudne zadanie, ponieważ trzeba utrzymać wsporniki po obu stronach poziomu podczas wiercenia w stadninach. Wymaga to około trzech do siedmiu otworów w ścianie i jest to duży projekt.

Sposób na naprawę istniejących dziur w ścianach mieszkań

Wiercenie dziur może osłabić system bezpieczeństwa w mieszkaniu, co właściciel nie zaakceptuje, zwłaszcza jeśli nie jest w kontakcie. Tak więc, jeśli już wierciłeś i naliczyłeś karę, możesz wygodnie poradzić sobie z tym zadaniem. Bez płacenia kary właścicielowi mieszkania lub innej osobie zajmującej się rękodziełem, możesz naprawić dziurę w dość prosty sposób.

Wymagany sprzęt:

 • Papier ścierny
 • Szpachla
 • Pasta szpachlowa
 • Farba

Zacznij od przeszlifowania otworu i jego otoczenia, a następnie wypełnij otwór pastą szpachlową za pomocą szpachli. Jeśli jest to duża dziura, nałóż kilka warstw szpachli i wysusz poprzednią warstwę przed nałożeniem nowej. Po pokryciu ściany z spackle, piasek w dół obszar po raz kolejny, aby pozostawić gładkie i ładne wykończenie. Można również pomalować obszar dla spotless naprawy. Filcowanie otworów jest czasochłonny proces, i wykonuje go powoli na lepsze wyniki.

Rzeczy do zrobienia zamiast wiercenia dziur w ścianach mieszkania

Tworzyć dziury w apartamencie ścianach może być popularnym sposobem ręki lub wierzchowca coś, ale tam są także niektóre przystępni i łatwy alternatywy:

Haki małpy

Znany również jako naciśnij-w haki; stosowanie Haki Małpa jest świetny sposób, aby powiesić coś na suchej zabudowy. Jest to łatwiejszy i super szybki proces i obsługuje do 50 funtów. Proces ten nie wymaga żadnej wiertarki, wszystko co musisz zrobić to wbić hak w ścianę mieszkania i obrócić go aż do zabezpieczenia. Nawet po usunięciu haka wciskanego pozostanie tylko mały otwór, który nie osłabi ściany.

Paski samoprzylepne

Jeśli chcesz powiesić obraz lub lustro na ścianie bez wiercenia otworu, najlepszym rozwiązaniem będzie pasek samoprzylepny. W tym celu jedną stronę kleju należy przymocować do ramy, a drugą do ściany. Następnie mocno, ale ostrożnie dociśnij ramę, aż zostanie bezpiecznie przymocowana. Będziesz miał bezpieczną instalację i ten pasek kleju może wspierać do 11 funtów.

Upewnij się jednak, że ściana mieszkania, na której chcesz coś powiesić, ma gładką i płaską powierzchnię do prawidłowego przyklejenia. Niektóre farby mogą zejść po usunięciu kleju. Ewentualnie, ponowne malowanie jest lepsze niż osłabienie ściany mieszkania!

Haki samoprzylepne

Podobnie, paski samoprzylepne, haczyki samoprzylepne są również dość łatwe sposoby, aby powiesić rzeczy na ścianie mieszkania. Te mogą trzymać up to 7 funtów i nadają się dla wiszących ramek. Potrzebuje również gładką ścianę do bezpiecznej instalacji i paski farby podczas usuwania.

Powieś na półce z książkami

Półka na książki to poręczne rozwiązanie do wieszania zdjęć i ramek bez uszkadzania ściany. Nawet półki z książkami są stylowe i mogą elegancko zwiększyć każdy wystrój pokoju.

Pochyl się nad ścianą mieszkania

Pochylone przedmioty, kawałki, a nawet lustra są również świetną alternatywą dla wiercenia dziur, ale potrzebują dużej przestrzeni na podłodze. Pochylanie dużych i ważkich przedmiotów zwiększa wystrój domu, ale muszą być one odpowiednio zabezpieczone, aby nie przewróciły się.

Aby złamać przedmioty lub zranić kogoś podczas opierania się o ścianę, należy wybrać pokój z ruchem i umieścić pod nimi gumę. Zapobiegnie to staczaniu się jego dna od ściany mieszkania.

Zastosuj sztalugę

Jeśli masz wystarczająco dużo miejsca, możesz spróbować tego procesu sztalugi, aby powiesić obraz na ścianie jako alternatywę do wiercenia dziur.

FAQs na Czy można wiercić dziury w ścianach mieszkania

Czy wolno wiercić ścianę w wynajmie?

Ogólnie rzecz biorąc, umowa najmu powinna mieć wymienione swoje dos i don'ts dla dekoracji mieszkania. Jednak większość umów najmu zawiera zakaz malowania, usuwania szafek kuchennych i wiercenia dziur w ścianie. Jeśli jednak musisz wiercić dziury, uzyskaj pisemne pozwolenie od właściciela mieszkania.

Czy mogę wiercić w suficie mieszkania?

Jako wynajmujący mieszkanie, wiercenie w suficie będzie o wiele gorszą rzeczą, jaką zrobisz. Jest to nawet większe przestępstwo niż wywiercenie otworu w ścianie. Dlatego nigdy nie myśl o wierceniu w suficie mieszkania, jeśli bierzesz je na wynajem.

Gdzie nie wolno wiercić dziury w ścianie?

Należy unikać wiercenia w pobliżu gniazdek elektrycznych i oświetlenia. System okablowania zawartości ściany jest pionowo i poziomo schludny. Te gniazda i wiercenie może spowodować porażenie prądem. Niezależnie od tego, nie można wiercić w pobliżu rury elektrycznej lub gniazdek, ponieważ może to spowodować zalanie.

Słowa końcowe

A więc, czy można wiercić dziury w mieszkaniu? Możliwe, że nie, ale w niektórych przypadkach jest to ok dla małych otworów. Aby najwygodniej radzić sobie z trudnościami, wynajmij mieszkanie z kaucją i uwzględnij w tej umowie zadania związane z naprawą i wierceniem.

W ten sposób, w przypadku, gdy będziesz musiał wywiercić otwór do powieszenia lub zamontowania przedmiotów, nie będziesz musiał za to płacić, wynajmujący zrobi to za Ciebie. Pomimo tych alternatywnych rozwiązań, możliwe jest osiągnięcie pożądanych rezultatów bez użycia wiertarki elektrycznej.