loader
Porady

Porady dotyczące usuwania pniaków, aby uniknąć problemów

Pniaki są brzydkie i powinny być usuwane z podwórek, ale szlifierki mogą być wyzwaniem dla wielu osób. W związku z tym ważne jest, aby znać wskazówki dotyczące korzystania z najlepszej szlifierki do pniaków, jaką ma do zaoferowania Iowa City, Iowa. Te proste pomysły to rzeczy, które napotkaliśmy w Kruse Tree Trim & Construction przez lata i nie są trudne do zrozumienia w pełni. Należy jednak upewnić się, że poświęcisz czas, aby uchwycić je tak bardzo, jak to możliwe w pełni. Dzięki temu Twoje podwórko będzie w świetnej kondycji.

Wiedząc, kiedy szlifować
Najtrudniejszą częścią tego procesu jest wiedzieć, kiedy jest czas, aby szlifować pniaka, a kiedy należy użyć innej metody. Na przykład, wiele osób ma tendencję do wierzenia, że młynek do pniaków może obsługiwać wszystkie rodzaje pniaków. I choć są one dość potężne i mogą obsługiwać większość wymagań, nie zawsze są one przydatne dla każdego rodzaju sytuacji. W związku z tym, ważne jest, aby zrozumieć, kiedy należy rozważyć tę opcję, a kiedy nie.

Przede wszystkim, rozdrabniacze są doskonałym wyborem dla pniaków o dowolnej wielkości. Podczas gdy niektóre szlifierki mogą być nieco ograniczone w wielkości, inne mogą być dostosowane do obsługi wielu pniaków. W rezultacie, nie powinno być trudno znaleźć jeden, który spełnia Twoje potrzeby. Jednakże, Twój trawnik może być nieco ograniczony w rozmiarze, co może utrudnić Ci umieszczenie szlifierki na swojej posesji. Co równie ważne, może się okazać, że szlifierka robi zbyt dużo bałaganu z wiórów drzewnych.

Ten problem jest zazwyczaj dlaczego ludzie nie korzystają z młynów do drewna i zwracają się do innych opcji. Chociaż gospodarka wiórami nie jest zbyt trudna, wiele osób nie chce sobie z tym poradzić i woli mieć swoje pniaki spalone za pomocą środków chemicznych. To powiedziawszy, ta opcja zarządzania jest zazwyczaj lepsza, jeśli chcesz, aby pniak zniknął tak szybko, jak to możliwe - środki chemiczne mogą zająć ponad tydzień, aby spalić pniak, ale młyny pozbywają się ich w ciągu zaledwie kilku godzin.

Obsługa młynka do pniaków
Jeśli planujesz zrobić swoje szlifowanie siebie, musisz upewnić się, że wiesz, jak obsługiwać tę maszynę. A nawet jeśli zatrudniasz kogoś innego, aby zrobić to dla Ciebie, ważne jest, aby wiedzieć dokładnie, jak obsługiwać maszynę. Pomoże to w wychwyceniu wszelkich nieprawidłowości w obsłudze maszyny lub problemów, które mogą pojawić się niespodziewanie w trakcie jej pracy.

Zacznij od umieszczenia koła kilka centymetrów nad pniakiem przed przystąpieniem do szlifowania. Dźwignia regulacyjna powinna być na tyle precyzyjna, aby umożliwić taki wybór. Następnie warto przesunąć maszynę tak, aby znajdowała się bezpośrednio przed pniakiem. Twoja szlifierka do pniaków musi siedzieć tutaj, ponieważ będziesz atakować pniak pod kątem i zniszczyć go tak bardzo, jak to możliwe. Przekręć koło, a obniżysz pniak, aż będzie około trzech cali od pniaka. Włącz szlifierkę.

Poruszając szlifierką tam i z powrotem, pamiętaj, aby mocno trzymać uchwyt, aby uniknąć problemów. Dlatego tak ważne są rękawice - zapobiegają one urazom dłoni podczas pracy szlifierki. I nie możemy tego wystarczająco podkreślić, ale NIE WOLNO naciskać na szlifierkę na siłę. Kiedy machasz szlifierką nad pniakiem, powinna ona naturalnie złapać drewno i zniszczyć je. Pozwól maszynie ciągnąć się w dół aż do momentu, gdy znajdziesz się około czterech cali od ziemi. Następnie można powoli zmniejszać urządzenie jeszcze bardziej, aż do momentu, gdy pniak zniknie.

Pozbywanie się korzeni
Powyższe kroki powinny ułatwić Ci zniszczenie pniaka i pozbycie się go z podwórka. Jednak nadal możesz mieć korzenie, które istnieją nad ziemią, które muszą być zniszczone. Na szczęście ten krok jest dość prosty i nie powinien zająć dużo czasu na wykonanie.

Po zniszczeniu pniaka, można przenieść szlifierkę do korzeni. Proces tutaj jest mniej więcej taki sam, jak podczas rozdrabniania samego pniaka. Jednak to pomoże, jeśli były ostrożne z jak przenieść młyn kikut, ponieważ korzenie mogą być nieco bardziej skomplikowane niż centralnej kikuta. Staraj się nie uderzać zbyt mocno o drewno i poruszaj się powoli, jak zawsze, aby zapewnić najlepsze wyniki.

Staraj się też skupić na poszczególnych korzeniach, aby uzyskać najlepszy efekt. Aby uzyskać dobry rezultat, nie trzeba rozdrabniać wszystkiego naraz. Zamiast tego można pozbyć się jednego korzenia, przejść do drugiego i postępować w ten sposób aż do usunięcia kikuta. Upewnij się, że podchodzisz do korzeni pod odpowiednim kątem, np. lekko nachylonym w kierunku masywniejszych pniaków.

Właściwe usuwanie wiórów drzewnych
Wreszcie, ważne jest, aby wiedzieć, jak radzić sobie z wiórów drzewnych, gdy używasz szlifierki pniaka. Podczas gdy niektóre szlifierki mogą mieć narzędzia, które zbierają wióry, wiele innych nie. W rezultacie, ważne jest, aby wiedzieć, jak radzić sobie z tym znacznym poziomie gruzu, gdy szlifowanie jest zakończone. Na szczęście proces ten nie jest zbyt skomplikowany i powinien być stosunkowo łatwy do opanowania dla każdego. Jeśli jednak nie będziesz ostrożny, to zajmie Ci to trochę czasu.

Przede wszystkim, należy dowiedzieć się, czy ktoś w Twojej okolicy chce lub potrzebuje wiórów drewnianych. Dobrzy ludzie, aby zapytać to szkółki i sąsiadów. Często ludzie używają wiórów drewnianych jako kompostu, aby pomóc swoim roślinom rosnąć bardziej energicznie. Możesz również użyć wiórów drewnianych w ten sposób, jeśli chcesz. Niektóre centra recyklingu przyjmują wióry drzewne, jak również, i przekształcają je w użyteczne produkty. Wybór należy ostatecznie do Ciebie i zależy od Twojego planu działania.

Podczas zbierania wiórów drewnianych, należy użyć grabi i dużych worków na śmieci. Możesz chcieć podwójnej torby, aby upewnić się, że nie pękają otwarte. Podczas grabienia, może skończyć się na wyciągnięciu trochę wierzchniej warstwy gleby - będziesz miał brakującą wierzchnią warstwę gleby z miejsca, gdzie wyciągnąłeś pniaka. W tych miejscach należy dodać trochę więcej ziemi i posypać je nasionami trawy. W razie potrzeby podlej je, aby pomóc im rosnąć.