loader
Porady

Jak wiercić w cegle bez młotowiertarki

Wiercenie w cegle bez młotowiertarki może być trudne, ale nie jest to zadanie niemożliwe. Możesz podbić tę solidną powierzchnię, aby utworzyć otwór, stosując odpowiednią metodę z odpowiednimi narzędziami, nawet z wyjątkiem młotowiertarki. Ten przewodnik nauczy Cię, jak wiercić w cegle bez młotowiertarki.

Wiercenie otworu w cegle jest częstym zadaniem, a młotowiertarka jest najbardziej preferowaną opcją do użycia. Jednak młotowiertarka nie jest dostępna w skrzynkach narzędziowych wielu majsterkowiczów. Obsługa młotowiertarki wymaga również umiejętności, co sprawia, że jest to trudna opcja dla początkujących entuzjastów.

Tak więc, artykuł obejmował łatwiejszy i bardziej użyteczny sposób wiercenia w cegle przy użyciu niektórych wspólnych i przyjaznych dla użytkownika narzędzi. Jest to bezpieczna metoda, a zwłaszcza pozwala na stworzenie otworu w ścianie z cegły bez użycia młotowiertarki.

Więcej na: http://avator.com.pl

Jak wiercić w cegle bez młotowiertarki krok po kroku?

Zwykła wiertarka jest skutecznym zamiennikiem młotowiertarki do wiercenia w bardzo twardej cegle. Ale pamiętaj, że musisz użyć twardszego wiertła, aby się przeciąć. Nie tylko to, proces ten będzie nieco bardziej czasochłonny i pracowity niż operacja młotowiertarki. Ale mimo to zwykła wiertarka jest warta uwagi, ponieważ jest bardziej przystępna cenowo. Tak więc oto proces wiercenia w cegle.

Potrzebne są narzędzia:

Po pierwsze, zbierz maskę zmierzchową, ponieważ wiercenie przez cegłę będzie produkować wiele cząstek cegły, a niektóre mogą dostać się do ust. Będziesz potrzebował okularów ochronnych i rękawic, aby chronić oczy i ręce podczas wiercenia w cegle. Potrzebne są również inne narzędzia.

  • Ołówek lub marker
  • Zwykłe wiertło
  • Wiertło z węglika wolframu
  • Diamentowe wiertła koronowe

Zaznaczenie miejsca

Rozpoczęcie od zaznaczenia miejsca doprowadzi do wywiercenia dokładnego otworu w ścianie z cegieł. Przynajmniej zidentyfikuje dokładne miejsce potrzebne do umieszczenia wiertła. Zmierz i ponownie sprawdź miejsce i zaznacz środek otworu za pomocą markera lub ołówka.

Uwaga: błędne oznaczenie spowoduje powstanie nieprawidłowej dziury w cegle. Ponieważ jest to już czasochłonna i cięższa praca, tego typu błąd może spowodować poważną frustrację. Dlatego należy dokładnie sprawdzić punkt wiercenia, a następnie przejść do dalszego etapu.

Użyj odpowiedniego wiertła

Zwykłe wiertła nie są w stanie wykonać otworu w cegle. Jeśli nosić na za pomocą wspólnego wiertła w wiertarce, wiertło będzie tępy z dala od czasu. Więc wiertło z węglika wolframu będzie użyteczną alternatywą do cięcia przez taką solidną powierzchnię. Wiertła z węglika wolframu są mocno skonstruowane i posiadają moc kruszenia do wiercenia przez cegłę.

Co ważniejsze, należy rozważyć wymianę bitów, aby wykonać zadanie wiercenia skutecznie. Powodem jest to, że wiertło węglika wolframu może być silny, ale nadal, to może stępić się, co powoduje tworzenie przeszkód w projekcie. Jednakże, te wiertła będą trwać dłużej niż zwykłe wiertła HSS.

Podczas gdy zwykłe wiertarki mocy nie są wystarczające do wiercenia przez cegłę jak wiertarka akumulatorowa młot, mocniejsze bity dodać dodatkową zdolność do wykonania zadania.

Zacznij od otworu pilotażowego

Niezależnie od tego, czy wiercimy w cegle, betonie, czy innej twardej powierzchni, wykonanie otworu pilotażowego zapewnia dużą wydajność. Powodem jest to, że otwór pilotażowy oferuje małą powierzchnię cięcia, która zmniejsza nacisk potrzebny do stworzenia otworu w cegle. Nie tylko to, otwór pilotażowy pomaga zapobiec pękaniu cegły wokół otworu, ponieważ utrzymuje go z wykorzystaniem większego bitu początkowo.

Kolejną zaletą jest to, że utrzymuje wiertło z poślizgu i porusza się podczas wiercenia, co jest ratunkiem dla wiercenia przez cegłę bez wiertarki młotkowej. Więc nosić swój sprzęt bezpieczeństwa i używać najmniejszy rozmiar bitu do tworzenia otworu pilotażowego.

Rozpoczynamy wiercenie

Teraz zamocuj diamentowe wiertło koronowe, aby wykonać większy otwór. Po zamocowaniu wiertła ustaw prędkość obrotową wiertarki na niższą. Umieść wiertło w samym środku znaku i powoli przesuń wiertło, aby pozwolić mu wykonać swoje zadanie.

Zwykła wiertarka wytwarza dużo ciepła podczas wiercenia w cegle. Należy regularnie polewać wiertło wodą, aby utrzymać je w chłodzie i zapobiec jego stępieniu. Nacisk może powodować zmęczenie, dlatego należy robić przerwy. Pomiędzy przerwami należy przepłukać otwory, aby usunąć cząstki cegły.

Zwiększanie rozmiaru otworu

Na tym etapie można dowolnie powiększać otwory, w tym także rury. Zaleca się stosowanie zestawu diamentowych wierteł koronowych, aby można je było natychmiast wymienić, jeśli jedno się stępi. Wierć dalej, aż odkryjesz otwór w cegle o pożądanej głębokości i szerokości.

Wiercenie w twardych fragmentach cegły

Czasami trzeba wiercić w twardych miejscach ściany z cegieł. Jeśli musisz, użyj zimnego dłuta lub wiertła z głowicą gwiazdkową, aby wykonać to zadanie. Zacznij od zaznaczenia miejsca, ustaw wiertło na znaku i uderz młotkiem w wiertło. Po kilku uderzeniach, obróć wiertło o 45 stopni wokół i zacznij uderzać, aby podbić powierzchnię.

Jak wiercić w ścianie z cegieł bez pęknięć?

Pęknięcie to częsta trudność podczas wiercenia w cegle. Wymaga to więc dodatkowej ostrożności i odpowiedniego planowania, aby zakończyć wiercenie sukcesem. Po pierwsze, utwórz większy otwór niż rzecz, którą musisz zainstalować. Na przykład, jeśli chcesz zainstalować rurę, wywiercić większy otwór niż średnica rury, więc nie może rozwijać pęknięcia podczas instalacji.

Po drugie, otwór i bit powinny być proporcjonalne, ponieważ znacznie większy bit może zachęcić ceglaną ścianę do pęknięcia. Prawidłowo używać odpowiedniego rozmiaru bitu, aby zapobiec pękaniu do cegły podczas wiercenia przez niego.

FAQs jak wiercić w cegle bez młotowiertarki

Co mogę zastosować zamiast młotowiertarki, aby przewiercić się przez cegłę?

Połączenie wiertła do muru lub wiertła z węglika wolframu z regularnym wiertłem może zaoferować Ci dziurę w cegle. Ale będzie to wymagało czasu i wysiłku, aby porównać młotowiertarki. W szczególności, wiertła murarskie są przeznaczone do pracy przez trudne powierzchnie, takie jak mur, cegła, bloki betonowe i inne powierzchnie, aby utworzyć otwór.

Jak prawidłowo przewiercić się przez cegłę?

Ustaw wiertarkę na odpowiednią prędkość, ponieważ złe ustawienie nie pozwoli Ci kontynuować projektu. Wiercenie w cegle z prędkością jest prawdziwą trudnością, ponieważ wytwarza ekstremalne ciepło i sprawia, że wiertło się tępi. Zacznij więc od mniejszej prędkości i użyj wody, aby prawidłowo przewiercić się przez cegłę.

Czy do wiercenia w cegle można używać wiertarki udarowej zamiast młotowiertarki?

Wiercenie w cegle za pomocą wiertarki udarowej jest lepszym wyborem. Jednak to narzędzie może być drogie w porównaniu z młotowiertarką w zakupie lub wynajmie. Dlatego majsterkowicze używają wiertarki elektrycznej do realizacji projektu wiercenia w cegle. Ale jeśli wcześniej miałeś wiertarkę udarową, możesz jej użyć do wiercenia w cegle.

Słowa końcowe

Wiercenie w cegle może być trudne bez odpowiedniego narzędzia, takiego jak wiertarka udarowa, zwłaszcza dla początkujących majsterkowiczów. Ale mamy nadzieję, że nauczyłeś się, jak wiercić w cegle bez młotowiertarki, jak wyjaśniliśmy skutecznie i łatwiej. Tak więc, pamiętaj o pomiarach bezpieczeństwa, bądź cierpliwy i postępuj zgodnie z tymi krokami prawidłowo. Ostatnio, ale w końcu, odkryjesz swój pożądany otwór w rick bez użycia wiertarki z młotkiem.