loader
Porady

Kominek w stylu kolonialnym

Mantel kominkowy na zamówienie

Jest coś w pięknym kominku i płaszczu kominkowym, co sprawia, że dom jest ciepły i zachęcający. Mantel kominkowy może być również pięknym, wyróżniającym się elementem architektonicznym. Przez lata zbudowałem kilka niestandardowych kominków, a ten przedstawiony w tym artykule jest moim najnowszym w naszym nowym domu.

W tym artykule podzielę się kilkoma wskazówkami na temat tego, jak lubię budować mantel i mam nadzieję, że kilka pomysłów, które można wykorzystać, jeśli myślisz o budowaniu jednego, jak również.

kominek

Krok 1 - Projekt mantelu

Pierwszym krokiem w budowaniu mantelu jest stworzenie projektu. Projekt musi odzwierciedlać projekt domu, a jednocześnie spełniać wymagania bezpieczeństwa pożarowego / kodeksu budowlanego. Dla niektórych osób projekt będzie musiał również odzwierciedlać pewne wymagania funkcjonalne. Poniżej znajduje się szkic, który stworzyłem przy użyciu Sketchup i kilka naprawdę dobrych referencji projektowych mantel, które są wymienione poniżej obrazu. I wysoce polecać ciebie rysuje szkic przed próbować podchodzić ten rodzaj projekt.

Książki o płaszczach, które przeczytałem Konstruowanie płaszcza kominkowego: Krok po kroku od sklejki i listew krok po kroku do klasycznego kominka Mantel Building Fireplace Mantels: Wyróżniające się projekty dla każdego stylu Dom Making Mantels

Im więcej planowania i pracy projektowej robisz przed czasem tym łatwiejszy projekt jak ten będzie. Używam moich szkiców, aby dowiedzieć się, ile materiału będę musiał kupić, a także jako schemat podczas pracy.

Wstępny montaż komponentów

Jedna z moich największych sugestii/wskazówek, które mogę ci dać na budowaniu niestandardowego mantelu jest wstępne montowanie komponentów przed instalacją. Moje komponenty budowlane płaszcza przed zainstalowaniem go będzie drastycznie poprawić jakość stawów i gotowy wygląd.

Zdjęcie po prawej stronie jest wstępnie zmontowana noga dla płaszcza. Jak widać, nogę zbudowałem używając kombinacji MDF i sosny łączonej na zakładkę. W przypadku projektów, które maluję, lubię używać płyty MDF jako podstawy, ponieważ jest ona niesamowicie stabilna (brak ruchów spowodowanych temperaturą i wilgotnością). Ponadto, kiedy maluje się coś takiego, nie ma absolutnie żadnego powodu, aby kupować drogie drewno.

Kiedy obie nogi były już wstępnie zmontowane, zainstalowałem je po obu stronach kominka. Mogłem wstępnie zmontować właściwy mantel, ale zdecydowałem się zbudować go na miejscu. W większości sytuacji najlepiej jest iść do przodu i wstępnie zmontować nogi i mantel w jedną całość i zainstalować wszystko na raz. Ponieważ ten płaszcz był dopasowywany do granitowego obramowania, czułem, że łatwiej będzie zbudować go na miejscu.

Łączenie wbudowanych listew

Niezależnie od tego, czy budujesz niestandardowy mantel, czy instalujesz listwę wieńczącą w jadalni, użycie kombinacji listew wbudowanych może dodać dramatycznego efektu. W tym projekcie użyłem kombinacji ułożonych listew. Zazwyczaj będę miał kawałek płaskiej masy siedzącej za kawałkiem formowania korony, więc dolny cal lub tak płaskiej masy szczyt poniżej korony. Istnieje wiele odmian tego podejścia, ale to tworzy znacznie bardziej szczegółowy wygląd, który nie wygląda jak "stock" szczegół.

Zamiast używać "akcji" listwy, które można znaleźć w każdym tartaku polecam trochę przepłacić, gdy robi showpiece jak płaszcz. Zamówiłem kilka WindsorONE korony i listwy podstawy, które dał płaszcz niektóre prawdziwy charakter. Podstawa to listwa o grubości 1 1/4″ (WOBM001). Dolna listwa to WOCM003, a górna listwa wieńcząca WOCM002. Wreszcie górna część płaszcza jest kawałkiem 5/4, który daje mu ładną równowagę z wszystkich ułożonych form poniżej.

Wykończenie (malowanie) płaszcza

Przed nałożeniem farby na płaszcz spędziłem mnóstwo czasu wypełniając dziury po gwoździach i szlifując. Po spędzeniu wszystkich rodzajów czasu budowania wielki kawałek jak to jest ważne, aby wziąć czas, aby zakończyć go prawidłowo. W przeciwnym razie ryzykujesz zrujnowanie całej swojej ciężkiej pracy. Bądź cierpliwy i wytrwały, ponieważ produkt końcowy z pewnością będzie wart całej ciężkiej pracy.

Położyłem jedną warstwę podkładu Binz na i dwie warstwy Sherwin Williams półpołyskowej białej farby, która pasuje do drewnianego wykończenia w pozostałej części domu. Mogę szczerze powiedzieć, że ten mantel okazał się nawet lepiej niż miałem nadzieję. Foremki WindsorONE były naprawdę świetne, a ich jakość jest imponująca. Jestem pewien, że moja rodzina będzie cieszyć się tym mantelem przez wiele lat.

Dowiedz się więcej na http://luparki-do-drewna.pl.