loader
Porady

Dodaj elegancji swoim szafkom dzięki kilku prostym detalom

Dodaj elegancji swoim szafkom dzięki kilku prostym detalom

Foremki do szafek

Wielu właścicieli domów instaluje nowe szafki w swoich domach jako projekt DIY domu poprawy. Możesz dodać elegancji do zapasów i pół-niestandardowych linii szafek poprzez dodanie kilku prostych szczegółów. Prawie wszystkie pół-niestandardowe linie szafek pochodzą z bardzo obfitym wyborem dopasowanych form.

Kiedy zaprojektowałem naszą nową kuchnię, jedną rzeczą, która była dla mnie najważniejsza obok wielkiego układu było użycie listew, aby dać szafki poczucie elegancji. Wiele osób, które odwiedzają nasz nowy dom komentują na pięknych niestandardowych szafek. Muszę się śmiać za każdym razem, gdy wyjaśniam, że szafki są Kraftmaid i każdy może je kupić za rozsądną cenę. W rzeczywistości jestem przekonany, że prawie 95% wszystkich kuchni może korzystać z linii semi-custom, którą oferuje większość producentów. To naprawdę kwestia pewnej wizji i kreatywnego projektu, który pozwala nadać jej niestandardowy wygląd.

Trzy z prostych szczegółów, które użyłem, aby dać tej kuchni trochę elegancji były:

Crown Molding - Crown molding jest oczywistym wyborem, ale widzę coraz więcej kuchni teraz bez niego. Część z braku formowania korony jest odbiciem obecnych "minimalistycznych" projektów. Ale większość z nich faktycznie sprowadza się do ludzi boi się zainstalować formowania korony. Faktem jest, że z pewną praktyką większość średnio zaawansowanych majsterkowiczów może zainstalować listwy wieńczące. Będziesz potrzebował piły ukośnej i trochę cierpliwości do tego szczegółu.

Decorative Baseboard - 90% kuchni magazynowych są sprzedawane z shitiest najgorszy baseboard znany człowiekowi. Standardowy baseboard jest 1/4″ grubości sklejki z jednym wykończonym twarzy. Ta rzecz jest okropna i za cenę płacisz za szafki to nie powinno nawet przekroczyć swój umysł, aby go kupić. Zamiast tego, prawie wszyscy producenci szafek oferują kilka wspaniałych opcji. Możesz zamówić solidny materiał magazynowy o grubości 3/4″ (zazwyczaj 3″, 6″ i 9″ szerokości) lub możesz uaktualnić do podstawy zatoczkowej pokazanej na zdjęciu. Dodany szczegół daje swoje szafki zdecydowaną jakość mebli, że cienkie śmieci po prostu nie może osiągnąć.

Light Rails - Dodawanie lekkiej szyny do dolnej części górnych szafek to kolejny prosty szczegół, który pomaga ustawić standardowe szafki magazynowe poza niestandardowym wyglądem. Istnieją tony stylów do wyboru, w sąsiednim zdjęciu użyłem bardzo prosty płaski magazyn formowania z prostym krawędzi routowane. Szyna świetlna służy dwóm celom, oczywiście wyglądają dobrze, ale również pomagają ukryć wszelkie pod szafką oświetlenie masz.

Wszystkie te listwy są wstępnie wykończone, aby dopasować je do szafek. Należy zachować ostrożność, aby zrobić czyste cięcia i szczelne połączenia. Większość producentów szafek dostarczyć jakiś rodzaj plamy kij / marker dla touch-ups. Możesz użyć tego markera do zabarwienia ciętych krawędzi przed montażem.

Więc następnym razem, gdy zamawiasz szafki dla swojego dużego projektu poprawy domu upewnij się, że pytasz osobę sprzedaży o wybór dekoracyjnych form dostępnych. Będziesz zadowolony, że to zrobiłeś i wszyscy będą myśleć, że kupiłeś dużo wyższej jakości szafki.